Морозостійкі та плодоносні ківі
із Закарпаття.

У гіпотезі про реалістичність даних цілей ми виходили з того, що ківі , рослина роду Актинідій, у своїй генетиці, може мати здатність до певної морозостійкості у відносно короткому періоді вегетації.
В ході селекційних робіт та низки інших маніпуляцій, як з насінням, так із отриманими фенотипами, була виведена рослина, що маніфестує як достатню морозостійкістю (не потребує укриття на зиму), так і здатна до визрівання плодів в умовах клімату Закарпаття.
Наступні роки сортовипробувань отриманих рослин, виявили їх здатність без значущих пошкоджень переносити морози близько -30° C, за відсутності будь-яких заходів щодо їхнього захисту.
Нами було визначено, що дані властивості закріплені на генетичному рівні і проявляються у фенотипах сіянців не менш ніж 80% при самозапилюванні. Даний генотип ми назвали сортом "Ківі КАРПАТ СТРАТОНА "the VALENTINE".
Виходячи з біології, даний сорт придатний для вирощування не тільки на присадибних ділянках,але й на великих промислових площах у шпалерній культурі.
Значною перевагою у вирощуванні даного сорту ківі в умовах відкритого ґрунту України є те, що не має необхідності застосовувати отрутохімікати, що дає змогу отримати екологічно чисті врожаї.
ПРО НАСКІВІЛАНДШАФТИКОНТАКТИФОРУМ
FLASH ВЕРСІЯ
© 2011- ТОВ "Ківі-Ленд"
about us kiwi land contacts forum Українська Русский English